همه ما با عینک ها آشنا هستیم اما باید بدانیم که انواع عینک مختلفی وجود دارد. عینک‌ها کاربردهای مختلفی داشته که بسته به کاربرد، نوع آن نیز متفاوت خواهد بود. در این نوشته می خواهیم انواع عینک را معرفی کرده تا آشنایی بیشتری با آن ها داشته باشید.

انواع عینک

انواع عینک

عینک طبی

عینک های طبی یکی از انواع عینک است که برای رفع مشکلات بینایی خاص طراحی شده اند. افرادی که دچار ضعف چشم هستند اگر گزینه عمل لیزیک را انتخاب نکنند بایستی از عینم طبی برای اصلاح بینایی خود استفاده کنند. این عینک‌ها در سبک‌ها، مواد و عدسی‌های مختلف برای پاسخگویی به ترجیحات و نیازهای افراد عرضه می‌شوند. عینک صبا در این حوزه دارای تنوع عالی با برندهای مختلفی از جمله جورجیو ولنتی، زبرا، آناهیکمن، پلیس، تایگر، سرجیو مارتینی و … برای انواع سلیقه هاست.

عینک طبی صبا

عینک مطالعه

عینک مطالعه جزو عینک‌های طبی به حساب می‌آید اما کاربرد خاص‌تری دارد. این نوع عینک برای افراد مبتلا به پیرچشمی طراحی شده است، وضعیتی که با افزایش سن، دید نزدیک را مختل می کند. این عینک‌ها با بزرگنمایی کارهای نمای نزدیک مانند خواندن را راحت‌تر می‌کنند.

عینک طبی

عینک آفتابی

عینک آفتابی نیز یکی دیگر از انواع عینک است که یک وسیله جانبی محبوب برای محافظت از چشم در برابر اشعه های مضر UV و خیرگی است. آنها به شکل های شماره‌دار تجویزی یا بدون شماره، با پوشش های تخصصی برای فعالیت های مختلف در فضای باز عرضه می شوند. این عینک‌ها نه تنها برای محافظت چشم استفاده می‌شوند بلکه امروز جزو لاینفک مد و زیبایی چهره هستند. عینک صبا دارای مجموعه‌ای غنی از عینک‌های آفتابی است که انتخاب و خرید عینک را برای شما ساده‌تر می‌کند.

عینک آفتابی

عینک ایمنی

عینک ایمنی برای محافظت از چشم در محیط های خطرناک بسیار مهم است. عینک‌های ایمنی اغلب در صنایعی مانند ساخت و ساز، تولید و کارهای آزمایشگاهی استفاده می شوند. اگر محافظت از چشمتان برای شما مهم است توصیه می‌شود حتما ازین عینک‌ها در حیط‌های کاری پرخطر استفاده نمایید.

عینک ایمنی طبی

عینک کامپیوتر

با رواج روزافزون دستگاه های دیجیتال، عینک های کامپیوتری محبوبیت پیدا کرده اند. این عینک‌ها دارای عدسی‌های خاصی هستند که فشار چشم را کاهش می دهند و نور آبی ساطع شده از صفحه نمایش را مسدود می کنند و راحتی را در طول استفاده طولانی مدت از رایانه افزایش می دهند. چه دارای ضعف چشم باشید یا نباشید در صورتی که مدت زیادی از کامپیوتر استفاده می‌کنید، حتما از این عینک استفاده کنید تا بتوانید هم از چشم خود محافظت کنید و هم با کاهش فشار مدت زمان استفاده از کامپیوتر را افزایش دهید.

عینک ورزشی

عینک های ورزشی برای ورزشکاران و علاقه مندان به ورزش طراحی شده است. آنها مقاومت در برابر ضربه، محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش، و اغلب دارای ویژگی های تخصصی برای ورزش های خاص، مانند دوچرخه سواری یا اسکی هستند. گاها دیده شده افرادی که دارای ضعف چشم هستند از عینک طبی معمولی استفاده می‌کنند که بسیار خطرناک بوده و ممکن است موجب آسیب‌های جبران ناپذیری به چشم شود. به این دسته افراد توصیه می‌شود با بهره‌گیری از متخصصین این حوزه یک عینک ورزشی مناسب با نمره چشم خود تهیه نمایند.

عینک ورزشی

عینک برای زیبایی

عینک ها با تعداد بی‌شماری از سبک‌ها، رنگ ها و مواد برای انتخاب، به یک بیانیه مد تبدیل شده اند. بسیاری از افراد صرفاً به دلایل زیبایی از عینک استفاده می کنند، حتی اگر نیازی به اصلاح بینایی نداشته باشند.

عینک واقعیت افزوده (AR)

با ظهور عینک های AR، بینندگان از عینک های سنتی فراتر رفته اند. این دستگاه‌های پوشیدنی اطلاعات دیجیتالی را بر روی میدان دید کاربر قرار می‌دهند و تجربه‌های فراگیر را امکان‌پذیر می‌کنند و بهره‌وری را افزایش می‌دهند.

عینک واقعیت افزوده

هدست واقعیت مجازی (VR)

هدست های VR شکل دیگری از بیننده چشم هستند که کاربران را به محیط های کاملا مجازی منتقل می کند. آنها به طور گسترده برای اهداف بازی، شبیه سازی و آموزش استفاده می شوند.

هدست واقعیت مجازی

عینک هوشمند

عینک های هوشمند فناوری هایی مانند دوربین، نمایشگر و دستیار صوتی را در عینک ادغام می کنند. آنها در زمینه هایی مانند مراقبت های بهداشتی، آموزش و پرورش و کمک از راه دور کاربرد دارند.

همانطور که دیدید امروزه انواع عینک متفاوتی وجود دارند که برای کاربردهای مختلف قابل استفاده هستند. عینک صبا با سال‌ها تجربه، گزینه مناسبی برای مشاوره و خرید انواع عینک است.